


| speaker size | 280(W)*280(D)*193(H)mm |
| Packing size | 325 (W) *325(D)*235(H)mm |
| driver built-in | 8" woofer x 1 ,1" tweeter x1 |
| DCR | 6.4 Ω±15% |
| ACR | 8 OHM |
| Rated input power | 50W |
| Max. input power | 80W |
| Frequency response | 60Hz~20KHz |
| Sensitivity | 90 dB |
| N.W. | 2.6 KG/PC |
| G.W. | 3.6 KG/PC |
| Next : | CV-6T |
| Back: | RV-418 |