


| speaker size | 240(W)*240(D)*155(H)mm |
| Packing size | 285 (W) *285(D)*195(H)mm |
| driver built-in | 6.5" woofer x 1 ,1" tweeter x1 |
| DCR | 6.4 Ω±15% |
| ACR | 8 OHM |
| Rated input power | 40W |
| Max. input power | 60W |
| Frequency response | 60Hz~20KHz |
| Sensitivity | 89 dB |
| N.W. | 1.9 KG/PC |
| G.W. | 2.8 KG/PC |
| Next : | CV-B8 |
| Back: | CV-8T |