


| Speaker size | 525 (W)*320 (D)*290 (H)mm ±2mm |
| Packing size | 740 (W)*360 (D)*605 (H)mm ±5mm |
| speaker finish | Black PVC |
| driver built-in | 10” woofer x 1,3” tweeter x 2 |
| Application | 10” Karaoke speaker |
| DCR | 6 Ω±15% |
| ACR | 8 OHM |
| Rated input power | 150W |
| Max. input power | 300W |
| Frequency response | 35Hz~20KHz |
| Sensitivity | 93 dB |
| Tolerance | ±2dB(<1KHZ) |
| Shielded test | Unshielded |
| Drop test | Drop from 1m height, 6 different sizes, no damage of the speaker |
| N.W. | 12 KG/PC |
| G.W. | 26.5KG/SET |
| Next : | KS-OK312 |
| Back: | 返回列表 |