


| Speaker size | 595 (W)*365 (D)*350 (H)mm ±2mm |
| Packing size | 835 (W)*425 (D)*680 (H)mm ±5mm (SET) |
| speaker finish | Black PVC |
| driver built-in | 12” woofer x 1,3” tweeter x 4 |
| Application | 12” Karaoke speaker |
| DCR | 6 Ω±15% |
| ACR | 8 OHM |
| Rated input power | 200 W |
| Max. input power | 350 W |
| Frequency response | 30Hz~20KHz |
| Sensitivity | 93 dB |
| Tolerance | ±2dB(<1KHZ) |
| Shielded test | Unshielded |
| Drop test | Drop from 1m height, 6 different sizes, no damage of the speaker |
| N.W. | 18 KG/PC |
| G.W. | 39.5KG/SET |
| Next : | KS-OK826 |
| Back: | YD-OK310 |