



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 180x95x20mm |
| Nominal Diameter | Φ320mm/12 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 300 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 88.2dB |
| Frequency Range | 63 Hz~3.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 76.2mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 63 Hz |
| Re | 5.5 Ohm |
| Sd | 581 c㎡ |
| Qms | 4.984 |
| Qes | 0.391 |
| Qts | 0.363 |
| Vas | 67.3 lt. |
| Mms | 45.3 gr. |
| BL | 15.8 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3 mm |
| 下一个: | KSW2-18014A |
| 上一个: | KSW2-15092 |