



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 170 x 80 x 20mm |
| Nominal Diameter | Φ384.5mm /15 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 200 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 97.3 dB |
| Frequency Range | 49 Hz~3.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 65.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 49 Hz |
| Re | 5.3 Ohm |
| Sd | 855 c㎡ |
| Qms | 12.034 |
| Qes | 0.606 |
| Qts | 0.577 |
| Vas | 175.965 lt. |
| Mms | 61.036 gr. |
| BL | 12.880 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 1.0 mm |
| 下一个: | KSW2-12186B |
| 上一个: | KSW2-8395 |