



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 100x60x20 mm |
| Nominal Diameter | φ210.5 mm 8 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 40 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 89.8 dB |
| Frequency Range | 80 Hz ~ 8 KHz |
| Voice Coil Diameter | 35.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 80.5 Hz |
| Re | 6.4 Ohm |
| Sd | 219 c㎡ |
| Qms | 7.197 |
| Qes | 1.463 |
| Qts | 1.216 |
| Vas | 17.232 lt. |
| Mms | 15.436 gr. |
| BL | 5.845 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.8 mm |
| 下一个: | KSW2-15092 |
| 上一个: | KSW2-12186C |