



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 180x95x20 mm |
| Nominal Diameter | φ320 mm 12 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 300 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 95 dB |
| Frequency Range | 52 Hz ~ 3 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 52 Hz |
| Re | 6 Ohm |
| Sd | 543 c㎡ |
| Qms | 10.279 |
| Qes | 0.334 |
| Qts | 0.323 |
| Vas | 56.696 lt. |
| Mms | 68.931 gr. |
| BL | 20.137 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.8 mm |
| 下一个: | KSW2-8395 |
| 上一个: | KSW2-12192E |