



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 220x110x25mm |
| Nominal Diameter | Φ460mm/18 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 500 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 97dB |
| Frequency Range | 35 Hz~1.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 100mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 35 Hz |
| Re | 5.3 Ohm |
| Sd | 1320 c㎡ |
| Qms | 8.856 |
| Qes | 0.359 |
| Qts | 0.345 |
| Vas | 254.9 lt. |
| Mms | 193.3 gr. |
| BL | 25.2 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 6 mm |
| 下一个: | KSW2-12154 |
| 上一个: | KSW2-12186B |