



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 180x95x20mm |
| Nominal Diameter | Φ310mm/12 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 350 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 94.8dB |
| Frequency Range | 35 Hz~1.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 35.81 Hz |
| Re | 6 Ohm |
| Sd | 551.6 c㎡ |
| Qms | 3.38 |
| Qes | 0.26 |
| Qts | 0.24 |
| Vas | 110.05 lt. |
| Mms | 77.53 gr. |
| BL | 20.17 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 6.5 mm |
| 下一个: | KSW2-15045E |
| 上一个: | KSW2-18014A |