



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 200x110x23mm |
| Nominal Diameter | Φ402.5mm/15 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 350 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 98.8dB |
| Frequency Range | 36 Hz~3 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 36 Hz |
| Re | 6 Ohm |
| Sd | 898 c㎡ |
| Qms | 9.729 |
| Qes | 0.331 |
| Qts | 0.321 |
| Vas | 326.3 lt. |
| Mms | 64 gr. |
| BL | 14.9 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3.5 mm |
| 下一个: | KSW2-15076D |
| 上一个: | KSW2-15042B-4 |