



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 200x110x23mm |
| Nominal Diameter | Φ402.5mm/15 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 350 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 98dB |
| Frequency Range | 41 Hz~4 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 41 Hz |
| Re | 5 Ohm |
| Sd | 907 c㎡ |
| Qms | 8.419 |
| Qes | 0.411 |
| Qts | 0.392 |
| Vas | 225 lt. |
| Mms | 75.7 gr. |
| BL | 15.5 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 4 mm |
| 下一个: | KSW2-15042B-A |
| 上一个: | KSW2-15045E |