



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 180x95x20mm |
| Nominal Diameter | Φ403mm/15 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 350 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 98.2dB |
| Frequency Range | 45 Hz~4 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 45 Hz |
| Re | 6 Ohm |
| Sd | 907 c㎡ |
| Qms | 10.084 |
| Qes | 0.442 |
| Qts | 0.441 |
| Vas | 200.4 lt. |
| Mms | 71.3 gr. |
| BL | 16.6 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3.5 mm |
| 下一个: | KSW2-12129 |
| 上一个: | KSW2-15042B-A |