



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 180x95x20mm |
| Nominal Diameter | Φ311mm/12 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 200 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 96.3dB |
| Frequency Range | 50 Hz~3.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 49.6 Hz |
| Re | 6 Ohm |
| Sd | 539 c㎡ |
| Qms | 13.142 |
| Qes | 0.367 |
| Qts | 0.357 |
| Vas | 79.5 lt. |
| Mms | 53.3 gr. |
| BL | 16.4 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3.5 mm |
| 下一个: | KSW2-12096A |
| 上一个: | KSW2-15076D |