



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 180x95x20mm |
| Nominal Diameter | Φ311mm/12 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 200 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 96.3dB |
| Frequency Range | 57 Hz~3.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 57.3 Hz |
| Re | 6 Ohm |
| Sd | 547 c㎡ |
| Qms | 9.219 |
| Qes | 0.356 |
| Qts | 0.342 |
| Vas | 52.1 lt. |
| Mms | 62.8gr. |
| BL | 19.5 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3.5 mm |
| 下一个: | KSW2-10195G |
| 上一个: | KSW2-12129 |