



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODxIDxH) | 156x89x20mm |
| Nominal Diameter | Φ256mm/10 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 180 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 95.1dB |
| Frequency Range | 65.5 Hz~3.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 75.5mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 65.5 Hz |
| Re | 6 Ohm |
| Sd | 369 c㎡ |
| Qms | 10.803 |
| Qes | 0.478 |
| Qts | 0.458 |
| Vas | 35.5 lt. |
| Mms | 32.2 gr. |
| BL | 12.8 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3.5 mm |
| 下一个: | 返回列表 |
| 上一个: | KSW2-12096A |