



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 60x32x10 mm |
| Nominal Diameter | 79x79 mm 3 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 10 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 82.5 dB |
| Frequency Range | 118 Hz ~ 20 KHz |
| Voice Coil Diameter | 20.4 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 118 Hz |
| Re | 7.2 Ohm |
| Sd | 30 c㎡ |
| Qms | 2.89 |
| Qes | 1.19 |
| Qts | 0.84 |
| Vas | 8.27 lt. |
| Mms | 2.83 gr. |
| BL | 3.57Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.5 mm |
| 下一个: | KSW2-3046 |
| 上一个: | KSW2-314A |