



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 60x32x15 mm |
| Nominal Diameter | 79x79 mm 3 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 20 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 81.6 dB |
| Frequency Range | 109 Hz ~ 5.5 KHz |
| Voice Coil Diameter | 25.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 109 Hz |
| Re | 7.2 Ohm |
| Sd | 29 c㎡ |
| Qms | 3.95 |
| Qes | 1.29 |
| Qts | 0.97 |
| Vas | 9.3 lt. |
| Mms | 2.78 gr. |
| BL | 3.26Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 2.8 mm |
| 下一个: | KSW2-2024B |
| 上一个: | KSW2-3033A-7 |