



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 60x32x10 mm |
| Nominal Diameter | 68x68 mm 2 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 15 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 83 dB |
| Frequency Range | 173 Hz ~ 20 KHz |
| Voice Coil Diameter | 20.4 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 173 Hz |
| Re | 7.2 Ohm |
| Sd | 21 c㎡ |
| Qms | 3.73 |
| Qes | 1.62 |
| Qts | 1.13 |
| Vas | 4.5 lt. |
| Mms | 1.18 gr. |
| BL | 2.39 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 1.3 mm |
| 下一个: | KSW2-4340B-1 |
| 上一个: | KSW2-3046 |