



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 70x32x10 mm |
| Nominal Diameter | φ116.5 mm 4 Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 20 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 84.3 dB |
| Frequency Range | 86 Hz ~ 10 KHz |
| Voice Coil Diameter | 20.4 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 86.6 Hz |
| Re | 3.6 Ohm |
| Sd | 51 c㎡ |
| Qms | 2.919 |
| Qes | 0.92 |
| Qts | 0.699 |
| Vas | 2.503 lt. |
| Mms | 2.389 gr. |
| BL | 3.291 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.6 mm |
| 下一个: | KSW2-3045 |
| 上一个: | KSW2-2024B |