



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 60x32x10 mm |
| Nominal Diameter | 93.2x93.2 mm 3 Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 10 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 86.4 dB |
| Frequency Range | 137 Hz ~ 13 KHz |
| Voice Coil Diameter | 20.4 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 137 Hz |
| Re | 3.6 Ohm |
| Sd | 44 c㎡ |
| Qms | 3.635 |
| Qes | 1.415 |
| Qts | 1.018 |
| Vas | 1.563 lt. |
| Mms | 2.389 gr. |
| BL | 2.289 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.5 mm |
| 下一个: | KSW2-3033B |
| 上一个: | KSW2-4340B-1 |