



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 60x32x10 mm |
| Nominal Diameter | 79.2x79.2 mm 3 Inch |
| Rated Impedance | 16 Ohm |
| Power handing capacity | 10 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 82 dB |
| Frequency Range | 126 Hz ~ 15KHz |
| Voice Coil Diameter | 20.4 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 126 Hz |
| Re | 16 Ohm |
| Sd | 29 c㎡ |
| Qms | 2.514 |
| Qes | 1.903 |
| Qts | 1.083 |
| Vas | 0.954 lt. |
| Mms | 2.007 gr. |
| BL | 3.664 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 1.0 mm |
| 下一个: | KSW2-8148E-1 |
| 上一个: | KSW2-3045 |