



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 100x45x20 mm |
| Nominal Diameter | φ218mm 8 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 50 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 88.3 dB |
| Frequency Range | 30 Hz ~ 4 KHz |
| Voice Coil Diameter | 35.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 30 Hz |
| Re | 6.4 Ohm |
| Sd | 213 c㎡ |
| Qms | 1.952 |
| Qes | 0.331 |
| Qts | 0.283 |
| Vas | 51.658 lt. |
| Mms | 34.472 gr. |
| BL | 11.289 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.7 mm |
| 下一个: | KSW2-6474 |
| 上一个: | KSW2-3033B |