



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 100x60x20 mm |
| Nominal Diameter | φ178mm 6.5 Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 40 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 85.8 dB |
| Frequency Range | 43 Hz ~ 5KHz |
| Voice Coil Diameter | 35.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 43 Hz |
| Re | 3.6 Ohm |
| Sd | 132 c㎡ |
| Qms | 3.24 |
| Qes | 0.546 |
| Qts | 0.467 |
| Vas | 16.032 lt. |
| Mms | 20.54 gr. |
| BL | 6.112 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.8 mm |
| 下一个: | KSW2-5417A |
| 上一个: | KSW2-8148E-1 |