



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 80x40x15 mm |
| Nominal Diameter | φ147mm 5 Inch |
| Rated Impedance | 8 Ohm |
| Power handing capacity | 20 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 86.6 dB |
| Frequency Range | 78 Hz ~ 7.5KHz |
| Voice Coil Diameter | 25.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 78 Hz |
| Re | 6.4 Ohm |
| Sd | 86 c㎡ |
| Qms | 2.494 |
| Qes | 0.944 |
| Qts | 0.685 |
| Vas | 5.783 lt. |
| Mms | 7.570 gr. |
| BL | 5.031 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.8 mm |
| 下一个: | KSW2-4352B |
| 上一个: | KSW2-6474 |