



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 80x40x15 mm |
| Nominal Diameter | φ120mm 4 Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 15W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 86.1 dB |
| Frequency Range | 75 Hz ~ 15KHz |
| Voice Coil Diameter | 25.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 74.4 Hz |
| Re | 4 Ohm |
| Sd | 56 c㎡ |
| Qms | 1.875 |
| Qes | 0.455 |
| Qts | 0.366 |
| Vas | 2.940 lt. |
| Mms | 7.113 gr. |
| BL | 5.410 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.25 mm |
| 下一个: | KSW2-4316A |
| 上一个: | KSW2-5417A |