



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 70X 30X 10 mm |
| Nominal Diameter | 105x105mm 4 Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 15W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 83.8 dB |
| Frequency Range | 89 Hz ~ 15KHz |
| Voice Coil Diameter | 20.4 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 88.8 Hz |
| Re | 3.6 Ohm |
| Sd | 55 c㎡ |
| Qms | 3.046 |
| Qes | 1.05 |
| Qts | 0.781 |
| Vas | 2.326 lt. |
| Mms | 6.014 gr. |
| BL | 3.394 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.5 mm |
| 下一个: | KSW2-4352A |
| 上一个: | KSW2-4352B |