



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 80X 40X 15 mm |
| Nominal Diameter | 4 Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 15W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 86.1 dB |
| Frequency Range | 55 Hz~6 KHz |
| Voice Coil Diameter | 25.55 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 70.8 Hz |
| Re | 4 Ohm |
| Sd | 5.542 c㎡ |
| Qms | 5.038 |
| Qes | 0.480 |
| Qts | 0.438 |
| Vas | 3.439 lt. |
| Mms | 6.406 gr. |
| BL | 4.874 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3 mm |
| 下一个: | KSW2-5471B |
| 上一个: | KSW2-4316A |