



| General Specifications | |
| Basket Material | Stamp steel |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 55x25x9mm |
| Nominal Diameter | 98 mm 3 Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 10 W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 86.5 dB |
| Frequency Range | 736 Hz ~ 13 KHz |
| Voice Coil Diameter | 16.25 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 736 Hz |
| Re | 3 Ohm |
| Sd | 33 c㎡ |
| Qms | 8.57 |
| Qes | 3.69 |
| Qts | 2.58 |
| Vas | 5.5 lt. |
| Mms | 7.96 gr. |
| BL | 3.98 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 0.5 mm |
| 下一个: | KSW2-3033A-7 |
| 上一个: | KSF2-3014AR |