



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 120X 60X 25 mm |
| Nominal Diameter | Φ177 mm / 6.5Inch |
| Rated Impedance | 6 Ohm |
| Power handing capacity | 40W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 88.6 dB |
| Frequency Range | 30Hz~3KHz |
| Voice Coil Diameter | 42.2 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 31 Hz |
| Re | 5.5 Ohm |
| Sd | 15.1 c㎡ |
| Qms | 3.395 |
| Qes | 0.263 |
| Qts | 0.244 |
| Vas | 40.8 lt. |
| Mms | 20.9gr. |
| BL | 9.2 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 4.5mm |
| 下一个: | KSW2-5432 |
| 上一个: | KSW2-6472 |