



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 90X 32X 17 mm |
| Nominal Diameter | 133x133 mm/5 Inch |
| Rated Impedance | 6 Ohm |
| Power handing capacity | 15W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 88.7 dB |
| Frequency Range | 50Hz~5KHz |
| Voice Coil Diameter | 25.5 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 48 Hz |
| Re | 5.6 Ohm |
| Sd | 8.17 c㎡ |
| Qms | 3.292 |
| Qes | 0.269 |
| Qts | 0.249 |
| Vas | 11.6 lt. |
| Mms | 8.85 gr. |
| BL | 7.4 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3 mm |
| 下一个: | 返回列表 |
| 上一个: | KSW2-6396D |