



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 120X 60X 20 mm |
| Nominal Diameter | 6.5Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 25W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 87.6 dB |
| Frequency Range | 38 Hz~4 KHz |
| Voice Coil Diameter | 25.55 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 50 Hz |
| Re | 4 Ohm |
| Sd | 13.478 c㎡ |
| Qms | 2.841 |
| Qes | 0.585 |
| Qts | 0.485 |
| Vas | 17.244 lt. |
| Mms | 14.938 gr. |
| BL | 5.683 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3 mm |
| 下一个: | KSW2-6396D |
| 上一个: | KSW2-6472A |