



| General Specifications | |
| Basket Material | Die cast |
| Magnet Type | Ferrite |
| Magnet size(ODXIDXH) | 90X 45X 15 mm |
| Nominal Diameter | 5Inch |
| Rated Impedance | 4 Ohm |
| Power handing capacity | 20W(RMS) |
| Sensitivity 2.83V,1m | 86.1 dB |
| Frequency Range | 46 Hz~6 KHz |
| Voice Coil Diameter | 25.55 mm |
| Thiele-Small Parameters | |
| Fs | 66 Hz |
| Re | 4 Ohm |
| Sd | 8.992 c㎡ |
| Qms | 4.964 |
| Qes | 0.635 |
| Qts | 0.563 |
| Vas | 5.780 lt. |
| Mms | 9.271 gr. |
| BL | 5.489 Tm |
| Linear Mathematical XmaX | 3 mm |
| 下一个: | KSW2-5471 |
| 上一个: | KSW2-5471B |